KISKUNSÁGI ÖNTÖZŐ FŐCSATORNA HORGÁSZRENDJE (felnőtt éves) 2018.
1. A területi engedély megvásárlásával szerződés jött létre a területi engedély jogosultja és a BÁCSHOSZ között a halgazdálkodásról és a hal védelmérõl szóló 2013. évi CII. törvényben, a végrehajtására kiadott 133/2013. (XII. 29.) VM rendeletben, a 2013. évi V. törvényben foglalt általános, valamint a területi engedélyben meghatározott speciális feltételekkel. A feltételekbetartása kötelezõ!
2. A MOHOSZ és a helyi horgászrend megismerése nélkül a horgászatot megkezdeni tilos! A MOHOSZ horgászrendjét a helyi horgászrendben meghatározott eltérésekkel kell alkalmazni!
3. Elveszett, megrongálódott jegyet nem pótolunk.
4. A területi engedély csak állami horgászjegy birtokában váltható.
5. Méretkorlátozás a harcsára, fajlagos tilalom a harcsára, a csukára, a balinra, a süllõre, a kõsüllõre és a pontyra nincs. A Tass-i Holtágon (kíméleti terület Tass községtõl Délre körülbelül 3 km-re jobb parton) november 15 június 15 között horgászni tilos!
6. Az amúr mérete 50 cm, naponta csak egy darab fogható.
7. A területi horgászjegy erre szolgáló rublikájába a darabszám korlátozás alá esõ megtartott halakat X jelöléssel rögzíteni kell közvetlen fogás után. A területi jeggyel napi 3 db, heti 10 db darabszám korlátozással védett hal fogható. Több napig tartó horgászat esetén a horgász egy idõben legfeljebb a 2 naptári nap alatt megtartható halmennyiséget tarthat magánál a horgászhelyen , amennyiben azokat a napi fogható mennyiségek betartásával fogta és könyvelte el a fogási naplóban.
8. A vízparton szemetelni, szemetes helyen a horgászatot megkezdeni is tilos! A horgász szemetes zsákot köteles magánál tartani horgászhelyének tisztántartása céljából. Horgászhelyen szemetet hátrahagyni tilos. Szemetes helyen horgászóktól a területi jegy bevonásra kerül!
9. Csónakból horgászni, etetni is tilos!
10. A vízterületen jelölt hely nincs, a horgászhelyeket az érkezés sorrendjében lehet elfoglalni. Az engedéllyel épített vízi állásokon a tulajdonost elsõbbség illeti meg a horgászat gyakorlásában. A vízi állások bejáratát úgy kell kialakítani, hogy a tulajdonos távollétében bárki számára horgászat céljából megközelíthetõ legyen.
11. A Kiskunsági Fõcsatorna DVCS Kelemenszéki tápcsatorna betorkolásától (15+167 cskm) a solti csõszházig (10 cskm) a bal parton horgászni tilos!
12. A megmûvelt területen közlekedni, azt rongálni tilos! A vízpartokat csak a horgászattal szorosan összefüggõ tevékenységre szabad használni.
13. A nem szájban vagy fejen akadt halat megtartani tilos!
14. A horgászat megkezdése elõtt ellenõrizze a szükséges okmányok meglétét, mert azok hiánya is jogosulatlan horgászatnak minõsül.
15. A vízügyi mûtárgyakról és azok 50 méteres körzetében horgászni tilos.
16. A Hhtv., az Országos- és Helyi Horgászrend megsértése esetén a területi jegy végleges bevonásra kerül! A halászati õrök intézkedés során fénykép és videofelvételt készíthetnek, melyet a hatályos jogszabályok szerint kezelünk.
17. A horgász a darabszám korlátozással védett halakat a kifogás után ha azt azonnal vissza nem engedi a horgászat folytatása elõtt köteles a fogási naplóba beírni hó, nap, óra, perc dátummal!
18. A halgazdáloksái jog gyakorlója elrendelhet horgászati tilalmat a horgászversenyek idejére.
19. A horgász által megtartani kívánt halat a vízparton nem ajándékozhatja el, és kizárólag a saját haltartó eszközé(be)n ( szák, bilincs, pányva) tárolhatja, továbbá a horgászat befejezéséig más személlyel nem szállíthatja el a horgászhelyérõl.
20. Twisterezõ vagy gumihalazó horgászat esetén a twister (jig) fej tömege max.10 g. lehet a vermelõ halállomány védelme érdekében.
21. A halgazdálkodási jog gyakorlója kutatási területeket jelölhet ki egyes csatornaszakaszokon, ahol a csatorna teljes szélességében tilos a horgászat. A tilalmat tábla jelzi, illetve bõvebb tájékoztatás a szövetség honlapján található.