Kezdőlap » Területi horgászjegy 2021 » Ercsi Duna-Folyam 1564-1630 fkm Közötti Szakasz 65 Év Feletti Felnőtt Éves 2021
1630-1564 fkm
Közép-Dunai Halászati Kft., Ercsi
Duna folyam és kiöntései, holtágai, a nagytétényi vasútállomástól a Dunaegyházi-holtág befolyójáig, kivéve: Ercsi-, Adonyi-, Szalki-szigeti, Rácalmási-holtágak.
A horgász köteles a horgászat megkezdése előtt megismerni és a horgászat során betartani a 2013. évi CII. törvény, a 133/2013, (XII.29) VM rendeletet előírásait. A szabályok ismeretének hiánya nem mentesít a következmények alól!
1. MOHOSZ tagsággal és adott évre érvényes állami és területi jeggyel rendelkező horgász részére engedélyezett a horgászat.
2. A területi jegy érvényes a Duna folyam 1564-1630 fkm közötti szakaszon (a Nagytétényi vasútállomástól a Dunaegyházi holtág befolyójáig), Rókás vízállás Makád mentetlen holtág, a Váli-víz az M6-os hídig, kivéve az Ercsi- és Adonyi mellékág, a Dunaújvárosi Kikötői-öböl, a Felső-öböl csatorna, a Tököli sóderbánya-tó és a Tassi V-ös, VI-os vízterület.
3. Felnőtt horgász 2 db nyeles horgászkészséggel és készségenként legfeljebb 3 db horoggal horgászhat. Tartalék botot használatra kész állapotban a vízzel ellentétes irányba kérjük elhelyezni. Az őrizetlenül hagyott horgászkészség a területi jegy bevonásával jár. Éjszakai horgászat ideje alatt a horgászhelyet folyamatos fehér fénnyel kell megvilágítani.
4. Csónakos horgászat csak az érvényes hajózási- és viziközlekedési szabályzat betartásával történhet.
5. A horgász a kifogott és megtartani kívánt, a horgászrend szerint megtartható darabszám korlátozás alá eső halat, a horogtól való megszabadítás után köteles saját haltartó hálójába helyezni (drótszák használata tilos!) és az állami fogási naplóba azonnal beírni.
6. A darabszám korlátozással védett őshonos halakból a felnőtt horgász naponta maximum 4 db-ot (fajonként 2 db), évente 100 db-ot tarthat meg.
60cm-t meghaladó ponty nem tartható meg, a legrövidebb időn belül kíméletesen vissza kell engedni.
7. A napi darabszám korlátozással nem védett, őshonos fogható halfajokból (keszeg, bodorka stb.): naponta 10 kg tartható meg.
8. A halgazdálkodási vízterület kezelőjének kérelmére a halgazdálkodási hatóság kíméleti területeket jelöl ki. A kíméleti területre érvényes tilalmak és korlátozások megismertetéséről a halgazdálkodásra jogosult a területi jegyen, vagy a területi jeggyel együtt átadott nyomtatott tájékoztatóban gondoskodik.
9. Tilos a szemetelés, vízi és vízparti növényzet csonkítása, kiirtása, a partvédelmet szolgáló építmények megbontása, károsítása!
10. Más horgászok által elkövetett és észlelt szabálytalanságokat a horgász köteles a halászati őrnek bejelenteni.
11. A horgászjegy tulajdonosa a jegy átvételekor aláírásával is igazolja, hogy tudomásul veszi, és magára nézve kötelezőnek elismeri és betartja a horgászrendet.
A területi jegy aláírásával hozzájárul, hogy szabály-sértés gyanúja esetén róla kép illetve hangfelvétel készülhet. Az ellenőrzés során készült felvételeket a törvényi előírásoknak megfelelően kezeljük.
12. A hatályos jogszabályok szerint vizsgázott halászati őrök közfeladatot ellátó személynek minősülnek, így jogi védettség illeti meg őket. Halászati őrök jogosultak a ruházat, csomag és jármű átvizsgálására, valamint feltartóztatására, szükség esetén kényszerítő eszköz használatára a halgazdálkodási vízterületen. Az ellenőrzés megtagadása közigazgatási eljárást von maga után.
13. A HOFESZ és a HVDSZ szövetségek a vízparton történő balesetekért és káreseményekért felelősséget nem vállalnak!
14. Elveszett területi jegyet nem áll módunkban pótolni. Jó fogást és kellemes időtöltést kívánunk!